Horský hotel v nové sezóně

Horský hotel v nové sezóně

Na školách aktuálně rezonuje téma škol v přírodě a zimních lyžařských kurzů. Během posledního půl roku jsme na Horském hotelu v Janských lázních přijali řadu opatření, která umožňují nejen zcela bezpečné pobyty našich dětí za stávajících epidemiologických podmínek, ale i výrazně vyšší komfort celého zařízení. Na základě konzultací s hygienou je vstup do budovy trvale monitorován infrakamerou. Je zde použita shodná technologie, jako u vstupu do ÚMČ P10 během epidemiologických opatření letos na jaře. Pro podzimní pobyty jsou školám k dispozici i prostory přilehlé vily. To umožňuje zřídit až pět zcela oddělených zón se samostatnými vchody.

Tímto způsobem lze v případě nutnosti minimalizovat vzájemný kontakt žáků. Celý hotel je rovněž pravidelně dezinfikován virucidními prostředky a germicidní lampou.

Během letní přestávky provozovatel upravil i zázemí personálu tak, aby se oddělila místa, kde se personál stravuje, od prostor, pro děti. Tím došlo ke zvětšení kapacity jídelního prostoru a oddělení dříve propojených prostorů pro stravování. Byly přidány 2 nové koupelny a 2 samostatná sociální zařízení. Nejedná se však o nemocnici, ale především o místo k rekreaci našich žáků. Nezapomnělo se tedy ani na doplnění stávajícího sportovního vybavení. Mnozí z vás jistě četli Boccacciův Decameron. Jeho hrdinové v době vypuknutí morové epidemie opouštějí Florencii a míří na své sídlo daleko od města. S ohledem na vývoj situace lze náš Horský hotel považovat za obdobně bezpečnou oázu. Rozhodnutí, zda tuto možnost svým žákům dopřejí, je na ředitelích a ředitelkách našich škol ale především na rodičích.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

MČ Praha 10 upravuje pravidla pro pronájem svých bytů, fungující systém otevírá více lidem
09.06.2020

MČ Praha 10 upravuje pravidla pro pronájem svých bytů, fungující systém otevírá více lidem

Městská část Praha 10 upravuje pravidla pro pronajímání svých bytů, otevírá dostupné a sociální bydlení většímu počtu svých občanů. Horní hranice příjmu, po odečtení normativních nákladů na bydlení, se u domácností posouvá na trojnásobek životního...